Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 02. 2010.   #1
eclipse
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 06.02.2010
Poruke: 43
Hvala: 22
0 "Hvala" u 0 poruka
eclipse is on a distinguished road
Default MySQL privilegije, spremanje datoteka

Pozdrav svima, imam dva lagana pitanja


1. Kod postavljanja privilegija za nove (ne-admin) korisnike, da li se dodjeljivanje privilegija izvodi pomoću zajedničkog statusa koji se po defaultu dodjeljuje svakom novom korisniku, npr. $status='korisnik' a koji u MySql-u odgovara određenom korisniku 'user' (prethodno kreiran naredbom "GRANT SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE ON baza.tablica TO user@"%" IDENTIFIED BY 'neki-password'; ) ili se za svakog novog korisnika kreira novi korisnički ulaz tako da za recimo 1000 korisnika (profila) ima 1000 različitih korisnika MySQL-a. Ili postoji neki treći način kako se obavlja razlika u privilegijama između administratora i korisnika


2. Drugo pitanje je vezano za upload datoteka a strukturalno je slično prvom pitanju. Da li se za svakog korisnika kreira poseban direktorij (userID_dir) u koji se smještaju samo njegovi dokumenti ili se kreira jedan zajednički direktorij u kojem se nalaze datoteke svih korisnika.


Ne znam koliko sam uspio jasno definirati pitanja, ako treba mogu još pojasniti. Nadam se nekom odgovoru, pozdrav
eclipse je offline   Odgovorite uz citat