Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 10. 2008.   #24
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Jasno mi je "pro bono", odnosno elaborat na temu "zasto pro bono?" ali mi nije jasno "zasto projekat?" Kome je ovo namenjeno?
Namenjeno je oglasivacima ali i izdavacima, mislim na vlasnike sajtove koji zele da razmene reklamu sa drugim sajtovima.

Sto se tice poseta, ciljne grupe i donosenje odluka gde kupiti baner, svaki vlasnik sajta bi mogao da sam definise tip sajta iz ponudjene liste a i sam media planner i buyer moze na osnovu krace analize da zakljuci kom oglasivacu bi taj sajt bio zanimljiv.

Citat:
Dakle, ja mislim da će od ovog projekta najveću (i možda jedinu) koristi imati ti najveći a onda to ruši i "pro bono" koncept.
Zasto? Zasto npr. vlasnik nekog npr. specijalizovanog sajta za zdravlje i zdrav zivot sa npr. 3000 poseta (i manje) dnevno ne bi imao koristi od toga? Cena na tom sajtu nece biti kao cena na sajtu sa 30 000 poseta dnevno ali ce klijenti moci da zakljuce da za te posete i za tu cenu, uzimajuci u obzir ciljanost posete mogu da ocekuju slicne rezultate kao na sajtu sa 30 000 poseta dnevno.

Prvih 7 ili 10 poseta u Srbiji, generalno svi imaju vise od 50 000 poseta dnevno, da li to znaci da oni sa manje od 50 000 poseta ne bi videli interesa u ovom projektu? Da li su liste zasnovane na Alexi koje postoje i gde mnogi i manji sajtovi zele da budu na listi bez obzir sto su npr. 135. na listi bolje od ovakve jedne liste?
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat