Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 09. 2008.   #71
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Ql je to tako rezonovanje - iskljucis, podesis - sve super. Da ja - ti - DPT-ovci. Sta je sa klasicnim korisnicima? Oni ne znaju iskljuciti nepotrebne servise, ugasiti UAC i slicne pizdarije. Njih Vista sa stotinu pitanja - traumira, osobama podloznim paranojama podize nivo (sta sam sad zajebo, kako cu ovo, jesam siguran da smijem ovo, ko zna sta ce biti ako stisnem Yes i sl.).

Desilo mi se prije par mjesec - klijent kupio 2 laptopa s Vistom (acer i PB), koristio ih neko vrijeme i onda odustao. Jedan nije uspio nikad da zavrsi update proceduru, drugi nije mogao da otvori Office dokumente, stalno je dobivao upozorenja o update (jer ga prethodno nije zavrsio) i slicne zajebancije (nisam se ja baktao sa tim pa ne znam detalje). I covjek je odlucio da kupi XP licence kako bi mogao da nastavi normalno da koristi racunar i dalje. Znaci odlucuje se na dodatni trosak jer mu u onakvom stanju masina nije korisna - vishe problema nego posla - radnik neproduktivan.
Koji se problem javio? Nema drajvera za XP, samo za Vistu. Kolega se razbio par dana vrsljajuci po raznim forumima, koristeci software za detekciju HW-a i odgovarajucih drivera i slicno.

Citao sam prije par mjeseci da HP moli MS da mu dozvoli jos 6mj da prodaje laptope sa XPom predinstaliranim jer ljudi traze i zele (taj ugovor je istekao pocetkom 6og mj. ove godine). Znaci NIJE HP odlucio da ga ne prodaje vishe nego mu MS ne daje licence. Taj clanak se da naci na netu - nikakva tajna. Na taj nacin MS zeli stimulisati (hard-core varijanta) prodaju Viste. Za sad jos jedini nacin je prodaja nekih licenci gdje se korisnik valjda moze odluciti za XP ili Vistu koje kostaju vishe nego za odredjenu verziju.

Iskreno, ja sam bio zadovoljan i sa Windows 2000. OS koji radi, ne pravi probleme, ne blokira se. Sta ces vishe?? Alat kao i svaki drugi. I sad sam zadovoljan sa XPom, radi i to je to.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat