Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 02. 2012.   #93
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Ne ne imdb, imdb je nesto vise kao baza svih filmova i informacija, ovo bi bilo mnogo vise okrenuto ljudima i njihovim potrebama.

Trebalo bi da bude vise slicno forumu gde svako moze da dodje i kaze bilo sta
samo sto to reputacija dozvoljava ili ne dozvoljava. Kad se neko registruje ima 0 reputaciju i ne moze skoro nista da radi, moze samo recimo da postavi komentar na tudju kritiku, e sad ako je taj komentar dobar drugi ce ga lajkovati i on ce dobiti reputaciju na osnovu lajkova tog komentara, kad dobije dovoljno veliku reputaciju onda ce moci i on da napise kritiku za film, onda ako je dobru kritiku napisao ljudi ce lajkovati kritiku dobice novu reputaciju i moci ce da radi nove stvari itd itd. samo masta treba da ti bude granica, a klonovima samo blokiras svoju kreativnost ...

Pogledaj stackoverflow.com, ili neki srodan sajt, procitaj njihov faq ...

za pocetak ti trebaju ljudi koji bi pisali kritike i bili aktivni na sajtu, kao sto sam rekao njih mozes da nadjes po fb-grupama i forumima koji se bave filmovima na nivou: "e evo me blejim tu sa ribom u poslednje vreme gledamo samo krsh filmove aj preporucite neki dobar ??"
imdb nije ono sto sam zamislio, mislim da ciljas previsoko...

Ceo taj web bi se razlikovao od foruma sto ne bi mogli ljudi da dolaze i pisu bas bilo sta, dakle 1 kritika 1 film ili eventualno ako neki clan zeli da napise kritiku na film na koji je vec napisana kritika, onda bi ta njegova kritika morala da bude drugacija od prve, tipa prva je "film je super bla bla preporucujem ga svim mladim parovima bla bla" , a druga "film je ispod ocekivanog jos jedna propast iz holivuda i td itd" (naravno ako ima dovoljno veliku reputaciju za to) i onda ljudi koji dolaze citaju kritike, odgledaju film i ako im se svideo lajkovace prvu kritiku ako ne lajkovace drugu i ostali koji dolaze na sajt da citaju kritike znace da je kritika sa vise lajkova bolja ....

Poslednja izmena od tasmaniski : 11. 02. 2012. u 22:16.
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat