Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 12. 2006.   #19
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao zextra
ako neko koristi sintaksu koja je "napredna", verovatno je koristi s razlogom... Koristiti neki vid sintakse da bi programeri, koji nisu strucni za dati jezik, razumeli tvoj kod je poprilicno besmisleno - ako neko hoce da menja tvoj kod, ne bi bilo lose da se prvo upozna sa sintaksom jezika, zar ne?
Nije zato što si mi komšija, ali ovo stvarno ima smisla Na šta bi ličilo da sav kod optimizujemo tako da je razumljiv i laicima koji su tek krenuli sa određenim programskim jezikom...

Off Topic: Što se camel vs underscore tiče sve je stvar kakve konvencije usvojiš. Npr. meni su sve promenljive i funkcije underscore, dok su mi imena svih klasa i metoda camel, a konstante su uvek upper. Python mi se ne sviđa upravo zbog tog hakeranskog pristupa - skoro sve je underscore i sve skraćuju (get_cmd_args). To mi je ružno. Doduše, mogu da se pohvalim da imam klasu Angie_DBA_Generator_Relationship_HasAndBelongsToMa ny, ali to je više zbog odsustva podrške za namespace u PHP-u i moje želje da budem dosledam konvencijama koje pokušavam da izgradim u kodu (ako se lead developer na nekom projektu ne pridržava konvencija, niko neće), nego zato što to smatram dobrim i pohvalnim. No, to je sad već neka druga priča... Živeli kraljevi offtopica!

Poslednja izmena od Ilija Studen : 24. 12. 2006. u 16:24.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat