Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2009.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Glavni krivac je "software"

Nisam mogao da izdržim, moram da prokomentarišem ono što sam čitao jutros u Blicu. Svi ste verovatno čuli za onu devojčicu koja je umrla iako su je lekari u domu zdravlja Novi Beograd 2 puta slali kući kao "ma to je neki virus", a bilo je dovoljno da pogledaju rezultate analize krvi da vide da nije "neki" nego vrlo opasan - bakterijski meningitis. Devojčica je na kraju pala u komu i nekoliko dana kasnije umrla a roditelji optužuju lekare u domu zdravlja i onda nastaje rašomonijada.

Na kraju je pronađen krivac: software.

Naime, "software koji su koristili nije dobar" pa lekari nisu videli rezultate zbog nekih neslaganja u datimuma (2 puta sam čitao tu rečenicu a i dalje mi je nejasno šta je stvarno bio problem i zašto je software krivac).

Nisam uspeo da nađem članak na sajtu blica, verovatno će se pojaviti kasnije u toku dana, ali je vrlo interesantno kako su lakari našli glavnog krivca. A interesuje me da li je softwer možda procenio da je u putanju "virus" umesto "bakterijskog meningitisa", za one koji se baš ni malo ne razumeju u to, to je toliko velika razlika da je i studentu medicine nemoguće da pogreši ako ima rezultate leukocitarne formule, a tretmane virusne i bakteriološke infekcije je potpuno drugačiji. Verovatno je i za to kriv software.

Možda je stvarno loš software, ne znam, ... ali to je tako lamerski izgovor da nemam reči.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat