Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 11. 2005.   #6
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Thumbs down

Ilija, tvoj osnovni problem, je, koliko mi se čini, to što ne želiš/možeš da prihvatiš da poneki put ti nisi u pravu. Prilično mi otežavaju diskusiju osobe koje odjedanput počnu da ubacuju emocije i čisto subjektivna mišljenja bez iole dokaza.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Pa dobro, s obzirom na to da si koristio Smarty za projekat koji je imao max 10kb "ostalog" koda razumem tvoj stav. Spavaš sa njim isto? I na putovanja ga nosiš?
Argumenti koje si ovde izneo su u najmanju ruku diskutabilni, da ne upotrebim teže reči. Mislim da nisi svestan šta reč projekat u stvari znači - koristiš je kao jedan od svojih mnogih buzzword-a.
Moraćeš da me podsetiš za dotični slučaj (pošto ga se očigledno bolje sećaš od mene) jer, za razliku od tebe, ne znam da izvlačim argumente "iz uveta".

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
PHP je templating jezik i nekako mi ideja pravljanje posebnog template jezika za templatate jezik nije baš naj naj.
Sa php.net:
Citat:
What is PHP?
PHP is a widely-used general-purpose scripting language that is especially suited for Web development and can be embedded into HTML.
Imaš čudan običaj da budeš veći katolik od pape - ne znam možeš li mi pomoći da nađem termin "template" ovde ili ovde? Probaj da pogodiš koja su prva 3 rezultata za ovu pretragu.
No, pošto izgleda imaš problema da shvatiš celokupnu ideju iza šablona (ili template-a, kako ih Englezi zovu) preporučio bih ti 2 wikipedia unosa za početak:
1. Template
2. Template engine


Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Doduše, više o tome na jednoj starijoj temi. Moje mišljenje o ovoj temi je poznato svima, a iz mog iskustva (nešto obilnije od tvog ) znam da ti Smarty nije potreban u 99% slučajeva.
Mene interesuje odakle ti više izvlačiš te silne brojke? Nisam imao prilike da vidim ijednu studiju vezanu za spomenutu temu koja iznosi datu cifru. Ako je moguće, molio bih te da me prosvetliš, uvek sam voljan da naučim nešto novo, ako je korisno.
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat