Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 07. 2007.   #7
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
Kôd:
if (substr($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'],0,9)=="psbot/0.1" || substr($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'],0,32)=="Mozilla/5.0 (compatible; Exabot/" || substr($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'],0,34)=="Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot" || substr($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'],0,30)=="Mozilla/5.0 (compatible; Yahoo" || substr($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'],0,6)=="msnbot" || substr($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'],0,32)=="Mozilla/5.0 (compatible; Pogodak" || substr($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'],0,15)=="Robot Krstarice" || substr($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'],0,7)=="MJ12bot") $search_bot=1;
linija iz mog modifikovanog phpBB-a.
ja sam inace sastavljao liniju, mislim da retko koj search bot ne prepoznaje...
ali opet, ne prepoznaje 100% sve search botove.
Pa, nadam se da neće ni trebati više, jer izgleda da toga ima koliko voliš.

Ja bih stringove malo skratio. Recimo, umesto "Mozilla/5.0 (compatible; Googlebot" stavio bih samo "Google". Tako bih, verujem, hvatao više varijacija u imenu, možda je čak i brže, a čini mi se da time ne bih bitno povećao mogućnost greške u identifikaciji. Tvoje su potrebe, očigledno, bile drugačije.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat