Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 12. 2005.   #18
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

@ bluesman:

Citat:
Originalno napisao bluesman
Analiziram svačije postove, ako želiš sa nekim da debatuješ, onda moraš pažljivo da pročitaš šta taj neko govori.
Ma ja sam bio ironican, naravno da moras paziti sta pises, nismo se razumeli.

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja sam zagovornik onoga da je "dobro sve što ti završava posao", a kada sam ljude učio, uvek sam im govorio da koriste sva raspoloživa sredstva na najkreativnije načine na koje mogu da zamisle... interesuje me krajnji rezultat a ne evolucija. Kapiraš?
Cela fora je u tome da se elementi HTMLa koriste u pogresne svrhe, a da pritom postoji tacno odredjena i utvrdjena njihova svrha. Kao kada bi neko koristio testeru da sece hleb. Rezultat jeste zaista isti, ali mislim...

Pazi, ja sam prvi protiv konvencije i dogmi, ali kada je o ovome rec pravila postoje jer ta pravila ne postoje da bi te ogranicila, vec da te usmere. Ne moras da "hackujes" HTML da bi dobio korektan ishod, put i nacin vec postoji, samo je na tebi da ga usvojis i primenis. Cilj svega toga jeste semanticka ispravnost tog HTML koda.

Znao sam da ce biti ovakvih reakcija, znao sam da ce biti ljudi koji ne mare za to (semantiku), ali meni jednostavno nije jeasno zasto? Ceo clanak sam napisao da bih razbio ucmalost i ustajao nacin razmisljanja web dizajnera, za koji mogu reci da je upravo to, kako si ti okarakterisao moj tekst--zadrt. Cekaj nije li vise zadrto nesto sto je veca konvencija (pogresan nacin rada i razmisljanja nekih dizajnera/developera) nego ovo sto ja predlazem--sto je u stvari reanimacija tog koncepta? U svakom slucaju mislim da je rec koju si upotebio "zadrt" neprikladna i prejaka, da si rekao "ogranicen" ili "konzervativan" moglo bi da prodje, ali "zadrt" mi jako para usi, jer mi nikako nije bila namera da zvucim tako, i mislim da clanak nema taj ton da se razumemo.

Cela filozofija "sve sto ti zavrsava posao" meni nije prikladna i nikada je ne savetujem, jer mi vise lici na hakovanje nego na logicko misljenje koje implicira semanticki struktuiran HTML. Samo to.

@ degojs:

kako nisam objasnio? o cemu sam pisao kada sam napisao da treba da tezimo dostupnijem webu? mobilni uredjaji, ljudi ometeni u razvoju ili sa ostecenjima cula ili motornih sposobnosti, jel neko kapira tu pricu? ja licno smatram da s accessibility optimizacijom ne treba da prestanemo na prilagodjavanju za 800x600. Toliko je jednostavno, opet sve se vraca na semantiku i koriscenje elemenata za sta su inicijalno namenjeni.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat