Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 04. 2011.   #1
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default Prelazak na Linux u potpunosti

Od sutra započinjem jedan test. Naime, pokušaću u narednom periodu u potpunosti se prebaciti na Linux. Do sada sam imao dual boot na notebook-u i juče mi je crkao win.

Koristim Mint 10 Julia

Nije da sam lijen reinstalisati nego me zanima da li ima potrebe za njim.

Od programa koristim:
putty
Filezilla
winbox za rutere (radi preko wine-a)
Netbeans, Eclipse, (ne znam zašto ali pokreću se 4 puta brže na linuxu nego na win XP barem na mom laptopu)
PHPdesigner (od njega nema ništa) i pokusaću ga zamijeniti sa Geany koji mi djeluje OK.
Photoshop (GIMP je solidna zamjena za to malo obrade koju radim na poslu)
Word, Excel samo osnovno (openoffice mi djeluje OK)
IM - Pidgin sam koristio i na win-u jer moram objeditini Yahoo, Gtalk, MSN i Skype
Thunderbird za email
Chrome, Firefox
Imam 3 printera u kancelariji i vjerujem da neće biti nekih problema.
Skener ćao jer kućni skener nema ništa osim drivera za XP.

E sad da me neko pita da li ću uspjeti, ne bih znao reći. Vidjećemo u narednim danima.

Opet kontam da jedna prosječna sekretarica ne bi smjela imati razloga da ne može preći na Linux.

U BiH za sada nije toliko rigirozna kontrola i nema inspekcija koje hodaju okolo i gledaju ko je šta ukrao od softvera.

Inače pokušao sam već jednom da se prebacim na Linux ali je to bilo prije 6-7 godina i tada sam morao odustati.
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mangia za poruku: