Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 11. 2006.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Jutros čitam u blicu (nisam uspeo da nađem taj člana online) o kvalitetu studiranja u Srbiji, jednom rečju - to je otimačina i javašluk.

Prolaznos u Nemačkoj je preko 85%, u Srbiji oko 10%, od 250 upisanih studenata na stomatologiju 2000 godine - samo je njih 10% završilo. U blicu tvrde, a ja im verujem u ovom slučaju, da je to sve zbog otimačine profesora jer im se više isplati da obaraju studente i tako dodatno zarađuju ne samo na novim prijavama već i na "dopunskim privatnim časovima" (što je zakonm zabranjeno) kao i na konsultacijama (gde oni koji plate dobiju ispitna pitanja) pa čak i do toga da student (za određenu sumu) može da preda prazan list koji mu asistenti poune za recimo osmicu.

Ima još toga puno, onoga što se zna, onoga što je javna tajna i možemo da naslutimo koliko ima onoga što još nismo saznali. Znači ništa se nije promenilo od devedesetih kada sam ja studirao...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat