Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 11. 2006.   #6
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Govorim prvenstveno o informatici. Osnovni problem studija u Srbiji koji sam ja primjetio je prakticno totalna iskljucenost iz realnog svijeta. Na mom matematickom faksu, tokom cijelog studiranja nijedan gost predavac nije bio, nijedan covjek iz prakse da dodje i kaze kako to sto ucis stvarno funkcionise u praksi. Dakle, nista, cisto teoretisanje. Ima teorija svoju vrijednost sutra kada pocnes da radis pa znas zasto je nesto onakvo kakvo jeste, ali to nije dovoljno.

Ima tu dosta dobrih profesora (uzivanje je bilo slusati prof Parezanovica koji je legenda racunarstva u YU), ali kad podvuces crtu - kada zavrsis, ti nemas nikakva dodir sa onim sto postoji i sto se trazi. Ispit iz programiranja na papiru i olovci?! Ne radi se o resursima, racunari postoje, ali...

U takvim uslovima, mozda cak vazi da "nikada ne uci jezik koji ti tvoj prof. informatike predlaze".

Sa druge strane, nisu ni svi privatni fakulteti dobri samim tim sto su privatni. Ima i tu svega i svacega i dobrog i loseg. Mene je recimo vrlo prijatno iznenadio Dragan, pozvao me je da njegovim studentima objasnim sta mi to radimo na Donesi.com i da razgovaramo sa studentima kako u praksi realizovati takav projekat. I ne samo to, to vece su studentima predstavljeno jos par zanimljivih domacih projekata - to je fakultetsko predavanje koga bi se postidjele i mnoge IT konferencije.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat