Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 11. 2006.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

mislim da nasi fakulteti imaju jos jedan ogroman problm, a to je bahatost u ophodjenju izmedju profesora i studenta. Iako se formalno tituliramo kao "kolege" vecina profesora (i asistenata, a i dobar deo prateceg osoblja, referenti, skretarice i slicno) studente tretiraju kao neke nize oblike zivota koji ih samo smaraju.. ne mislim ja da treba da se ponasamo kao drugari, ali neka doza normalnog zdravog ophodjenja i medjusobnog postovanja bi ipak trbalo da postoji... koliko mi se samo puta desilo da profesor spoji 2 grupe jer ga mrzi da drzi 2 predavanja, pa smo se mi onda kao bednici borili za mesta u amfiteatru, a ne retko neki ljudi su cak morali da stoje 4 sata predavanja... ili napise da je upis ocena ili pregeld radova od npr. 4-6, a ja dodjem u 5, a on je otisao nekud... pa ga posle jurnjave po faxu nadjem u nekoj kancelariji kako pije kafu... i onda me jos iznapusava kako sam se usudio da ga uznemiravam i sto nisam lepo dosao tacno u 4, nece on valjda mene da ceka... pa sto onda pise od 4-6, kad ce u 4 i 15 da zakljuci da niko vise nece doci i da ga mrzi da sedi u kancelariji...

Doduse, ovo nije samo na fakultetima, to je uopste boljka drzavnog sektora, isto je i kad odes u opstinu ili kod doktora...izigravaju male bogove, jer im se moze...

samo sto nece moci jos dugo tako, kako se bude stvarala konkurencija... vidim da se vec par godina osipa upis na ETF recimo.. kad sam ga ja upisivao pre 10-tak godina navala je bila ogromna, i bili smo u vrhu liste po broju potrebnih bodova na prijmnom. Sad vidim da ljudi masovno idu na FON i privatne fakultete, nisu ludi da se smaraju 5 godina, a ne dobiju nista zauzvrat
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat