Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 11. 2006.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Off Topic: Pristup koji WP koristi je OK, ali sam WP kod je teški krš.
slazem se skroz, a i takav pristup radu pluginova nisu oni smislili, ali je WP poznat, pa mi je lakse da tako objasnim ideju


@blood: Inace sto se tice pluginova, tu ti je glavna stvar da ti sebi razjasnis u glavi redosled operacija koji je neophodan. Moras da imas definisan interfejs (odredjen broj metoda/funkcija) kojim ce aplikacija i plugin da komuniciraju. Kako ces tacno da resis koje pluginove ce da inkluduje aplikacija, to je tvoj izbor, ima vise varijanti (inklud svih fajlova iz direktorijuma, config fajl sa spiskom fajlova, cuvanje settinga u bazi i neki prozor preko koga to mozes da menjas, i sl...). Kad aplikacija includuje odredjeni fajl plugina, onda mozes ili da napravis da sam plugin izvrsi inicijalizaciju prilikom include-a, ili da definises da svaki plugin mora da ima objekat XY sa metodom koja ce biti pozvana i koja ce odraditi inicijalizaciju..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat