Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2005.   #29
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan
Cela fora je u tome da se elementi HTMLa koriste u pogresne svrhe, a da pritom postoji tacno odredjena i utvrdjena njihova svrha. Kao kada bi neko koristio testeru da sece hleb. Rezultat jeste zaista isti, ali mislim...
Koja je pogrešna svrha? Ako će neko da seče hleb testerom, neka seče, hleb je isečen, na stolu i pojeden... To je ono kao kada putuješ... da li ćeš avionom, autom, autobusom... zavisi od tvojih mogućnosti (bilo koje vrste) bito je da ti stigneš na kraju tamo gde si krenuo.

Citat:
Originalno napisao Dragan
U svakom slucaju mislim da je rec koju si upotebio "zadrt" neprikladna i prejaka, da si rekao "ogranicen" ili "konzervativan" moglo bi da prodje, ali "zadrt" mi jako para usi, jer mi nikako nije bila namera da zvucim tako, i mislim da clanak nema taj ton da se razumemo.
Sorry, ja nisam Momo Kapor, jednostavno nisam nasao bolju reč, mada mislim da je "ograničen" i "konzervativan" daleko pogrdnije od onoga što sam ja rekao, ali hajde,... to je opet subjektivno.

Citat:
Originalno napisao Dragan
Cela filozofija "sve sto ti zavrsava posao" meni nije prikladna i nikada je ne savetujem, jer mi vise lici na hakovanje nego na logicko misljenje koje implicira semanticki struktuiran HTML. Samo to.
Ne razumem ovo "više liči na hakovanje". Pa zar nije sve što radimo neko hakovanje. Jednostavno si u opšteprihvaćenom haosu neprihvaćenih ili nepostojećih standarda primoran da "hakuješ", ako misliš da uradiš bilo šta više od "Hello World".

Da li te je ikada neki klijent pitao "dude, jesi li ti radio ovo po standardima" ili se bunio: "ja neću da ti prihvatim sajt jer nije po standardima" (ili ne daj Bože, nije "semantički korektan". Jok, bre On će da pogleda sajt u IE, Firefox, možda Opera, ako baš nisi imao sreće - pogledaće sve to isto i na Mac-u... i ako je sve u redu ... bank wire, ovo-ono... i svi srećni.

Ja mogu da se složim da je "preporuka" da se pridržavaš standarda koliko je god moguće ali čim ti to postane smetnja ili čak ne možeš da završiš posao bez malo "smalaženja"... zaboravi "sematnički ispravan kod", ionako niko i ne zaviruje u kod (osim kada hoće da te pokradu )

Pa evo može Ilija (opet ja sa Ilijom, ali eto ne znam nikoga drugog koji toliko veruje blogerima ) da ti kaže: velika većina blogova i "how to" sajtova se uglavnom bavi "Tips and Tricks", a šta je to nego "hack" (iako je meni ta reč neprikladna za ove slučajeve). Jednostavno, ovo nije idealan svet, nije ni idealan web, tako da malo "snalaženja" u svrhu preživljavanja ja ne bih shvatao tako tragično.

Ovo oko tabela i div-ova je toliko puta prežvakano da ja ne bih ponovo o tome.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat