Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 04. 2008.   #8
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
A za jquery... mislim da bih više vremena potrošio da počnem da učim jquery nego da napišem sam šta mi treba.
e blues, upravo suprotno. za razliku od svih ostalih js frejmorka jq predstavlja samo niz helper funkcija koje ti omogucavaju da js pises jednostavnije. veruj mi, mnogo je intuitivno i learning curve prakticno ne postoji... igras se jedan dan, kazes "joj sto je super!" i to je to

ajd ovde neki intro mada kontam da ces se brzo snaci i sam

sve sto radis trpas u:

Kôd:
$(function() {
   // dom spreman :)
 });
ova funkcija se izvrsava kad se ucita ceo dom cime nestaje celo ono onload zezanje. kao sto si primetio skracenica je $ kao i kod par drugih biblioteka, tako da bi izbegao konflikt neka sigurna praksa je da kod u stvari pises ovako:

Kôd:
(function($) {
  // ovde dolar kolko hoces. lepota anonimnih funkcija
})(jQuery);
elemente na strani hvatas cssolikom sintakstom $('#id'), $('.klasa'), $('nekielement'), mozes da ih hvatas po svim atributima, na njih tackom kacis funkcije $('.hidden').hide(); ... i to je manje vise to super stvar je sto sve njih mozes da chainujes $('#ej_tii').uradiNesto().uradiNestoDrugo(); dokumentacija je odlicna i mozes je naci ovde, a ako ti ista zafali postoji i $,extend kojom dodajes svoje funkcije u jquery namespace

verujem da ces brzo uci u foru

Poslednja izmena od xippi : 26. 04. 2008. u 02:10. Razlog: typo
xippi je offline   Odgovorite uz citat