Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 09. 2010.   #28
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Post Indijci su više motivirani za rad

Vidim da se dosta toga napisalo, ali mi se ćini da se zaboravila napisati jedna predost Indijaca, koja je od presudne važnosti za njihov uspijeh.

Usput prije 2 mjeseca sam upoznao jednoga Indijca koji je radio u IT-u u Indiji (ako web programer, zaboravio je li bio flash ili javascript tako nešto).
Pitao sam ga koliko bih plaću ja imao kada bih se zaposlio u Indiji, sa mojim zanjem i tehnologija kojim se bavim, čak i na moje iznenađenje, ispalo je da mi plaća ne bi bila previše manja nego što mi je u RH.
Pa toliko o tome koliko su ljudi tamo malo plaćeni.

Projsečna plaća developera u Indiji je od 200 do 400 Eura mjesečno.
I to sigurno je manje nego na balkanu.
Ali ono što se zaboravi uzesti u analizu je kako si životni standard naspram svoje okoline indijac može prijuštiti sa tim.
Možete slobodno računati da Indijac sa plaćom od 300 Eura, može živjeti u indiji ko mi sa 3000 Eura ili otprilike 10 puti bolji standar može imati.

I to nakraju utijeće na to da je indijac i više motiviran za rad, kada zna da on sa tim radom može živjeti 10 puti bolje nego njegov "susjed" koji radi na gradilištu.

Razmislite iskreno da li bi bili više motivirani za rad , i zbog toga produktivniji, kada bi vam plaća bila 10 puti viša ?
misko_ je offline   Odgovorite uz citat