Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 07. 2008.   #16
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao blackshtef Pogledajte poruku
Ne, linije nemaju pattern, to sam ja ovdje radi primjera ubacio. I site je...pa nije da je neposjećen, nisam upućen u statistiku, ali ima oko 150 downloada svog proizvoda dnevno, iz čega bih mogao zaključiti da ima puno, puno više posjetitelja.
Mislim da možeš slobodno da pustiš sve to u .htaccess, ako imaš par hiljada poseta dnevno to nije ništa strašno. Da imaš neki portal koji je posećen non-stop pa i da razmišljaš o performansama...

U svakom slučaju stoji ovo za httpd.conf ukoliko imaš root.

Ili možda da ubaciš samo jedan rule koji će sve te URL-ove da rewrituje na jedan skript sa URL-om kao parametrom, pa da u skriptu kroz neki switch radiš redirekciju svake strane na novi URL. Time ti .htaccess ostaje minimalan i parsiranje ne opterećuje server kada se ide direktno na nove URL-ove, a skript se izvršava samo kad se radi sa URL-ovima koje treba redirektovati. Uslov je naravno da postoji bar neki pattern po kome bi prepoznao koje URL-ove treba redirektovati, ne mora da postoji pattern preslikavanja.

Poslednja izmena od mileusna : 13. 07. 2008. u 18:25.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat