Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 02. 2012.   #24
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@desireco
Bas zato sto pricam iz licnog primera mogu da kazem da fakultet nije obavezan u IT jer se relativno lako utvrdi ko sta zna.
Promene se najbrze desavaju gde ima velikog finansijskog interesa tako da sam ja prvo naleteo na lika koji radi Personal MBA i kao jednu od stvari redovno obnavlja listu knjiga koju bi trebalo znati da bi neko imao znanje priblizno MBA diplomcu. (http://personalmba.com/best-business-books/). Pise covek o tome godinama i ima dosta zainteresovanih ljudi.

Khan je sjajan ali mislim da je uopsten i nestruktuiran. iPad je iako lepa alatka samo deo price.

Ono sto je interesantno je da su knjige ponovo cool, sve vise je mladih i onih srednjih godina koji ponovo citaju ako ni zbog cega drugog onda zabave. Ebook citaci su definitivno pomogli.

Fakulteti i organizacija kao Khan ce morati negde da se nadje na pola puta i zato verovatno se vec nekom smucilo na DPT kad kazem da ce morati u nekoj buducnosti da se pojavi jednogodisnji kurs koji ce stvoriti junior programera/database admina/network admina.

1 godina ~ 40 radnih nedelja x 40 sati = 1.600 sati
Program moze da se sastavi na primer od 10ak predmeta (sad cu ja da pogadjam)
Smer: Programer - specijalizacija Web
1. Osnove programiranja
2. HTML/CSS
3. PHP
4. MySQL
5. Koncepti i razvoj CMS-ova
6. JavaScript i Ajax
7. Razvojne metodologije
8. Timski rad na projektima
9. Online poslovanje
10. Zavrsni rad

Mislim da je magicna cifra preko koje ne bi smelo da ide 3.000e, sa 10 studenata to je jedna vrlo fina plata u Srbiji pa i drugde. Predavanja i vezbe mogu da budu online ali mislim da je u ovom slucaju bolje da budu u ucionicama gde ce svi navici da disu ceo dan programiranje.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Dzordz za poruku: