Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 10. 2008.   #1
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Post Mala uporedna statistika oglašavanja

Ciao

Našao sam vremena da proverim statistiku oglašavanja za jedan mobilni servis koji već neko vreme ide kao reklama, a nadam se da će (konačno) i zaživeti - da znam da ne plaćam džabe

Tokom septembra meseca oglašavan identičan oglas sa istim ključnim rečima na 5 medijuma: 4 cpc i jedan domaći forum. Na googlu je ispao problem pa je računato samo za 10 dana, ali ne menja stvar puno. Iz E-target statistike su izbačeni klikovi bez ključnih reči obzirom da ih je zanemarljivo malo u odnosu na broj impresija.

Analizom ponašanja uočava se da korisnici Facebooka najmanje vremena provode na sajtu što me odmah asocira na reklamu za Telenor modeme ("meni je brz internet potreban zbog brojnih obaveza na fejsbuku") dok su korisnici Krstarice definitivno najradoznaliji i idu po stranicama u potrazi za sadržajem.

Moguće je da Facebook klikovi vrede, ali za sajtove koji imaju nešto konkretno da prodaju po većoj ceni (npr. ona priča sa turističkim aranžmanima ima smisla), u protivnom izgleda da im je teško skrenuti pažnju sa Facebooka što je i logično.

Poenta: kupujte domaće, pri čemu imam osećaj da je najefikasnija reklama u "Skandalu"

Krstarica
-----------------
1692 din
??? impresija
794 klika
-----------------
2.13 DIN / klik

E-target
-----------------
1967 din
846000 impresija
517 klika
-----------------
3.80 DIN / klik

Google
-----------------
10 EUR
212000 impresija
140 klika
-----------------
5.57 DIN / klik

Facebook
-----------------
119 USD
1075000 impresija
720 klika
-----------------
9.20 DIN / klik

Domaći forum
-----------------
3120 DIN
??? impresija
118 klika
-----------------
26.44 DIN / klik
srdjan je offline   Odgovorite uz citat