Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 06. 2010.   #184
stojan.dim
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.06.2010
Poruke: 10
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
stojan.dim is on a distinguished road
Exclamation Stvarno mi niste jasni

Ljudi u Srbiji mi stvarni nisu jasni, samo nešto da ućare. Kod nas a bome i u svetu uopšte ova e-prodaja nije zakosnki potpuno regulisana. Ne možeš ti da odeš na neki Veb sajt, oni tamo nažvrkali neka pravila, oni određuju kako im volja ko može ko ne može da kupuje prodaje, sve anonimno, ljudima se ne znaju imena, prezimena. Poneki sajt se negde čak i ugrađuje, a godinama ne ostvaruje nikakav profit. Sajt ne preuzima nikakvu odgovornost i to samo zato što su u pravilniku napisali da ne preuzimaju nikakvu odgovornost. U Francuskoj eBay vodi celu pravnu bitku da prodre, iako eBay ide preko kartice pa se bar nešto zna. Kod nas kada bi tužio neki od ovih sajtova sudija ne bi znao odakle da počne proces i bilo bi sve "koji si ti idiot pa si naseo, jel ti tako i u prodavnici i na pijaci kupuješ!".
A ljudi nasedaju. Zar vam nije logičnije da se iza tih sajtova kriju praonice novca? Pa skoro je ministarstvo pokrenulo akciju baš protiv ovakvih lanaca lažne e-trgovine. Čitate li vi novine? I tako hiljade ljudi kupuju prodaju u neznanju, a to je samo pokriće za pranje novca. Dodaj malo fiktivnih aukcija, dodaj malo fiktivnih juzera i proturi pare zašta hoćeš. Čuj investicije! Ko bre još investira u nešto što je godinama na gubitku i to u ovoj krizi, ljudi stvarno ste smešni, ajde malo osvestite se. Jasno mi je da imate sitnu korist od prodaje nekih gluposti po kući, ali pogledajte to malo šire. Hoćete da se prepadnete jednog dana kada čujete da su počeli da hapse barabe i policija češlja i po vašim podacima šta se kupovali gde ste kupovali kako ste kupovali od koga ste kupovali? Daj nemojte biti toliko naivni!
stojan.dim je offline