Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 06. 2007.   #4
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

MorenoArdohain, ne bih bas svaki parametar poredio sa listom jezika. Prvo, to je neprakticno, a drugo, lako moze da se desi da neki drugi parametar moze da ima vrednost koja je slicna oznakama jezika.

U svakom slucaju, znam da realizujem bilo koji od ovih nacina, vec me interesuje sta je optimalnije iz ugla optimizacije za pretrazivace.



Ilija, moje i tvoje razmisljanje je u sustini identicno, samo sam ja drugacije nazvao stvari. Ono sto ja nazivam staticnim parametrima, u tvojoj definiciji odredjuje lokaciju, a ono sto ja nazivam opcionim parametrima, kod tebe su parameri koji menjaju oblik dokumenta. Ja sam ove definicije usvojio kao opstije.

No, ti si naveo jos jednu formu URL-a ( http://example.com/projects/1/discussions/12?page=12 ) koju takodje treba uzeti u obzir.

Ja je nisam navodio zato sto se u njoj gubi osnova zbog koje se radi SEO - uvodjenje kljucnih reci u URL. U ovoj notaciji koju si naveo samo si zamenio query navodjejem parametara u putanji, ali u URL ne figurira stvarni naziv recimo projekta ili diskusije, sto bi za SEO bilo znacajno, jer bi se tako u URL ugradile kljucne reci. Ovaj nacin navodjenja parametara se bavi samo problemom ogranicenog broja query parametara koje pretrazivac uzima u obzir ali ne i problemom korsicenja kljucnih reci.

Da se razumeom nisam ni ja SEO frik, ali gledam da ispostujem neka osnovna pravila i moje iskustvo govori da to itekako daje rezultate. Ubacivanje kljucnih reci u URL dokumenta je jedno od vaznijih, ako ne i najvaznije pravilo za uspesan SEO.

Poslednja izmena od Pedja : 04. 06. 2007. u 17:51.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat