Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 12. 2005.   #8
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Net je super za rad, narocito u kombinaciji sa C#, ali to znaci vezivanje za Windows + IIS, a to opet znaci niz, pre svega sigurnosnih problema...Apache na Linuxu je ipak mnogo stabilnija i sigurnija varijanta, plus imas milion modula za Apache koji su od velike pomoci..
Ne nužno. Koliko se sećam Oliver mi je baš pre par dana pričao o modulu koji omogućava da se ASP.NET aplikacije vrte pod Apachem. Takođe je bilo mnogo priče o Mono projektu (open source .NET framework) mada ne znam dokle se sa tim stiglo (prestao da pratim).

---

Najgrublja moguća podela.

1. Java i .NET - enterprise level platforme, najviše para se vrti ovde.

2. Python i Ruby - lepi, kvalitetno osmišljeni OO skript jezici opšte namene, ali ponajviše okrenuti hakerima. Prosečan bizbismen nema pojma o čemu se radi kad počneš da im pričaš o njima, ali na .NET i Javu se pali kao hepo kockica

3. PHP - domain specific jezik koji se proslavio zahvaljujući svojoj jednostavnosti i mogućnosti da se stvari brzo naprave. U određenim krugovima ga vide kao jezik sa kojim se igraju script kiddies, ali mi znamo bolje od toga

Gde da strpam Perl? Nikad nisam radio sa njim...

Iako sam već rekao da prelazim na Ruby još uvek se dvoumim između njega i .NET platforme. No, to je odluka koju ću morati da donesem u narednih mesec dana tako da...

---

Opet bi trebao split Nešto tipa: "Izbor platforme" ili slično.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 15. 12. 2005. u 09:13.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat