Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2008.   #6
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

po mom skromnom iskustvu, adwords usmeren na domace trziste se isplati vise od bannera(ako bas mora jedno ili drugo) jer su bidovi niski, nema konkurencije, pa ces relativno jeftino da prodjes....

ali koliko je efikasno, i da li je efikasnije neces znati dok ne probas, to jako zavisi od teksta oglasa, od samog proizvoda, od perioda u kome se oglasavas, i milion drugih stvari... napravis pilot od 5 dana na adwords (limitiras naravno dnevnu sumu na nesto razumno) i vidis koliko te kosta i koliki ti je ROI (mada je to tesko ako ne radis direktnu prodaju preko sajta)... i to ne samo jednu kampanju nego par njih paraleleno, da bi mogao da uporedis kako funkcionisu razliciti textovi i keywordi, jer od toga jako puno zavisi...

takodje, to "rasipanje" kod adwordsa nije nuzno lose, jer ne mora da znaci da necu kupiti proizvod samo zato to sto citam nesto 5-to. Ako je text oglasa dovoljno jasan ja cu klinuti ako me zanima. Naravno, treba biti realan, pogotovo za skuplje proizvode, to sto sam dosao na sajt ne znaci da cu odmah i kupiti nesto... mozda necu, a mozda cu i kupiti kroz mesec-dva, treba uvek gledati "big picture"
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku: