Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2006.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Evo ja sa jednim svežim iskustvom iz jedne osnovne škole.

Dobili su donaciju 1.5 miliona dinara za 20 računara i opremanje IT učionice. Sve je lepo osim što ta učionica non sto stoji zaključana - valjda ne daju deci da koriste računare da ih ne pokvare ili ko zna šta ?!?!

Pored toga, nastavnik tehničkog, koji je zadužen za "IT sektor" u školi, žali se da ne može od škole da dobije ono šta mu treba. Nemaju pristup internetu. čak ni dialup. Kada sam se ponudio da dam donaciju za to što im treba, samo da mi kaže šta je to tačno. Kaže čovek:
- "ne mogu da dobijem ni jedan telefonski aparat da mogu da povežem na internet".
- pa jel ima telefonski priključak u prostoriji
- ima
- pa šta će ti onda aparat - samo zakači direktno na linuju
- ma ne može to tako
- hajde idemo gore (to je na spratu), da ti pokažem da može
- a može?
- pa naravno da može, samo nije mi jasno zašto ne uvedete bar ADSL, šta je dialup na 20 računara
- E pa to... nema šanse
- Zašto nema šanse
- Mnogo je skupo - 3000 dinara mesečno
- A izdajete veliku salu, malu salu i bazen, pored toga postoji pekara u školi, privatnik koji plaća zakup... tu sigurno ima bar 5000 evra mesečno, kako to da nema 3000 dinara?
- Ma ne daju, kao mnogo im je da daju "TOLIKE PARE ZA INTERNET".

- Vidite gospodine, nije mi prvi put da sam krenuo na vetrenjače, moje dete ima svoj računar kod kuće, i kablovski internet, njemu i meni to ne treba, ali ću to da uradim zbog druge dece i zbog svih nas. Nedopustivo je da iz škole izađe kompjuterski nepismeno dete od 14 godina, ja ću malo da razmrdam vašu tu žabokrečinu, bar da zatalasamo da se pojavi malo vode. Svi kao čekate da neko nešto drugi uradi...

I onda je počela priča o malim platama, i klasično ogovaranje kolega, i razne druge gluposti koje se meni gade jer se uvek setim onoga "ne mogu nikada toliko malo da mi plate koliko malo ja mogu da radim".

Inače, škola nema svoj sajt, pre 2 godine je uzeo neko to na sebe, ali je provalio da tu nema para i nije otišao dalje od registracije domena. I to ću da im napravim kao donaciju, ali sam im dao 2 uslova:

1. Da sami učenici učestvuju u ažuriranju sajta
2. Da se sajt ažurira ISKLJUČIVO iz školske kompjuterske sobe

Tako se nadam da ću sa ta 2 uslova da rešim i ono pitanje gore u vezi zakljućavanja prostorije a samim tim i zainteresujem decu da prave svoj sajt, da ga osete kao svoj. Naravno, daću im ja hosting koliko god im treba.

Živi bili pa videli, ja sam odlučio da se angažujem lično da ta škola počne da liči na školu... evo danas sam jurio domara po školi i dao mu pare da kupi česmu za učionici (+ za njegove ruke jer bih u suprotnom čekao verovatno mesec dana) jer deca nemaju gde da operu ruke. Pričamo o đacima prvacima... trče, padaju, jurcaju se a onda ulete u učionicu i zgrabe sendvič, smoki, čips... i štrokavim rukama unose ko zna šta.

Eto šta reći... idemo redom, neću da sredim celu školu jer nemam ni te resurse, ali ovo za internet i za osnovne stvari mogu.

Ovo ne pričam da bih se "hvalio" ili ko zna kako može ovo neko da shvati, već hoću da kažem da umeso kuknjave i rasprave, mora da se nešto konkretno uradi. Pa se nadam da će bar neki drugi roditelji osetiti potrebu da se uključe.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat