Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 04. 2010.   #15
ivan.skugor
novi član
Na probnom radu
 
Avatar ivan.skugor
 
Datum učlanjenja: 27.12.2009
Lokacija: Zagreb
Poruke: 17
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
ivan.skugor is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Kao prvo, cela ideja je samo ideja, daleko od toga da sam radio nešto slično, dakle u pitanju je teoretisanje. Za većinu sajtova kojoj velike fotke nisu u centru pažnje, ovo nema smisla, ali verovatno postoje i sajtovi kojima se isplati da istraže malo u ovom pravcu. Naravno, uvek postoji mogućnost da se upload radi nekim dedicated klijentom, Java appletom ili bilo čime drugim.
Bilo bi zanimljivo vidjeti kako je to rjesio jedan Flickr ili nekakav slican servis.

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Npr. tako što se prenos neće automatski prekinuti, već npr. ajax-om prikazati thumbnail već postojeće slike sa prigodnim tekstom, na foru: "sledeća slika već postoji, da li ste sigurni da ne šaljete istu tu?".
Nisi shvatio.
Probat cu pojednostaviti. Uzmi npr. da imas jednu uploadanu sliku ciji bitovi pocinju sa npr. "0000" i drugu koju namjeravas uploadati ciji bitovi pocinju isto sa "0000". Za njih dvije ces izracunati isti hash ako racunas hash na temelju prva 4 bita, ali one ne moraju nuzno biti iste, prva moze biti "0000 0000 ..." a druga moze biti "0000 1111 ...".

Nadam se da ti je sad jasnije (iako, i ova situacija je daleko teoretiziranje ).

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Zašto ne (naglašavam, teoretski) bi bilo moguće? Ti kilobajti su preneseni na server, zar ne? A kako, ne znam. Uvek ostaje mogućnost da sam iskodiraš specijalan veb server (ostatak sajta da ostane na mod_php ili čemu već), samo za POST-ovanje slika, pa da imaš punu kontrolu na nivou soketa.
Da, tako se i meni cini, jer gledano sa aplikativnog sloja ili imas cijelu sliku ili je nemas uopce (npr. ukoliko je doslo do nekakve greske u prijenosu koja se ne moze otkloniti).
__________________
ZWD
ivan.skugor je offline   Odgovorite uz citat