Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 10. 2005.   #11
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Prednosti ima par:

1. Bojanje sintakse, prepoznavanje blokova itd itd. Koji editor ima te mogućnosti za Smarty?
2. Radi code completion i code proposal. Ako mnogo koristiš OO onda ove stvari jako mnogo znače. Inače sam ranije dosta vremena gubio (na duže staze) jer ovu mogućnost nisam imao unutar templatea.
3. Može se pozivati sve, uključujući i statičke metode (jako mnogo koristim Singletone klase kojima se pristupa statički pa mi je ovo bilo izuzetno bitno).
4. Sve je manje, urednije, brže, a radi isti posao.

Mane:

1. Mogućnost da se pomeša aplikacija i kod unutar template. Ovim sam se ogradio jer sam napravio strog MVC framework. Tačno se zna šta gde i šta čemu sme da pristupa. Radio ranije pogrešno (Blues je spomenuo jedan od radnijih radova ), udario glavom u zid i ispravio.
2. Iza ovoga nije uloženo toliko truda kao iza Smartyja tako da neki detalji nisu toliko ispeglani.

Što se keširanja tiče za sada mi nije potrebno tako da o njemu nisam preterano razmišljao. Ne verujem da bi trebalo više od par sati da se implementira kvalitetno rešenje kad zatreba.

PS: PHP je sam po sebi template engine, a Smarty je template engine za template engine. Hm...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat