Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 10. 2005.   #18
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
<?php echo str_replace("Search", "Replace", $string); ?>
Skraćeno:

Kôd:
<?= str_replace("Search", "Replace", $string) ?>
Znam da nije preterano lepše ali je kraće.

Citat:
<?php
if($nesto)
{
//php code goes here
}
else
{
?>
<html>
<head>
<body>
...
<!-- 100-tinak linija html koda ide ovde a onda -->
<?php
}
?>
Kôd:
<? if($nesto) {
  // PHP code
} else { ?>
  <!-- Gomila HTMLa -->
<? } ?>
E ovo već jeste znatno lepše. Namerno ste pisali rogobatni PHP kako bi ispalo što nepreglednije Cccccc

------

Nego, možemo da teoretišemo koliko hoćemo. Jedno jednostavno pitanje: u koliko projekata ste učestovali gde je bila povučena crta između dizajnera i programera (oboje u crnim kutijama)? Koliko puta ste se našli (ili uspeli da izbegnete korišćenjem Smartyja) u situaciji kad vas dizajner (dizajner = osoba koja radi layout ) zove telefonom i ređa sve po spisku jer apsolutno ne razume template koje ste mu poslali?

Ja ni jednom. Uglavnom radim sa ljudima koji jako dobro poznaju kako PHP tako i XHTML, CSS. Ako ne onda ja kodiram (jako retko). Znači, sve te priče: "Kad bi ti morao da radiš sa..." ili "Kad bi bilo ovako..." jednostavno ne stoje kao argument za ogroman broj projekata. Slažem se, postoje situacije kad je to potrebno, ali koji je njihov procenat?

PS: Evo baš ću u trenutnom projektu koristiti Smarty za generisanje stranica (ne kao primarni template engine) jer će sa tim korisnici dolaziti u direktan kontakt. Ne kažem da je Smarty loš ili bilo šta slično tome, samo tvrdim da ga ljudi trpaju u stvari gde je on jednostavno nepotreban... Ljudi ga koriste po inerciji, ne po potrebi

------

Ako Smarty koristite samo da biste jasno povukli crtu između aplikacije i template kao što Dinke reče onda tu ne vidim poentu. Isti trik se postiže sa klasom od 60 linija koda: template se učitava u funkciji (nema globalni scope), sme da pristupa samo onim promenljivima koje su mu prosleđene ili servisnim klasama i to je to => kontrolisano okruženje. Za takve stvari nije potrebna klasa od 1.5k koda...

Kao što sam već rekao, ako se držite MVCa nema puno grešaka.

------

Citat:
Mada bih ja dodao da Iliji fali jedan veliki projekat koji nije uradio on sam. Tada će pogledati na ove stvari drugim parom očiju
Koji je "kalibar" takvog projekta? Primer... Ajd da otvorimo novu diskusiju o ovome: odnos veličine projekta i broja ljudi koji su uključeni u njega. Mislim da bi to bilo zanimljivo...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat