Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 10. 2007.   #138
Jelena Mickic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.10.2007
Poruke: 25
Hvala: 3
8 "Hvala" u 4 poruka
Jelena Mickic is on a distinguished road
Default

Evo i mene da se javim i kazem par reci o seminaru.
Hajde da ne preterujem pa da ne kazem da sam se registrovala samo da bih mogla da “ostavim svoj trag’, do sada sam bila pazljivi silent witness DPT-a.

Prvo, pohvale organizatorima. Sa Vitom sam licno i razgovarala i saznala za neke probleme koje su imali u poslednjem trenutku, narocito otkazivanje kao i zamena termina predavanja, sto je bilo do predavaca, kao i povlacenje kafe sponzora u poslednjem momentu, pa otud tople vode u “fontanicama”, a kesica kafe niotkud.

Saznala sam od dovitljivih studenata da su svoje kesice poneli sa sobom od kuce. Dobra ideja generalno za ubuduce.

Sto se predavanja tice, bila sam samo u cetvrtak, bila su korisna i informativna. E sad, neki predavaci su imali zaista dosta toga da kazu, i rekli su, a neki su imali sta da kazu, ali su podbacili u prezentaciji, ali dobro.

Meni licno najkvalitetnija prezentacija Jan Jilek, veoma samopouzdano i informativno.
Korisna za IT zajednicu je bila prezentacija Istoka Pavlovica, koji je pomerio malo ugao gledanja sa tehnickog na korisnicki nivo.

Generalno mislim da je neophodno da se uvede korisnicki (klijentski) pogled na celu IT pricu i elektronsko poslovanje, jer ako se ne prica jazikom koji klijent razume, (Miloje Sekulic je plasticno objasnio to u svom japanskom primeru), nece se nista prodati. (ja konkretno ne dolazim iz IT background-a, vec iz humanistikih nauka i marketinga.

Takodje, nase trziste je ne samo malo, vec je i nerazvijeno, i klijenti nisu prepoznali da imaju potrebu za izlaskom na internet ili elektronskim poslovanjem ,tako da je u ovim pionirskim godinama razvoja naseg trzista, pored stpljenja, pojednostavljenja price da je svako razume, potrebno i edukovati klijente.
Za sada ce ta edukacije morati da bude besplatna.

I za kraj, da li ima neko da mi posalje link na neki dobar source za web statistics? Nesto na relativno pocetnickom nivou, a opet ne suvise tehnicki pisano.

Hvala.
Jelena Mickic je offline   Odgovorite uz citat