Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 01. 2011.   #38
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Upitah nesto gore a odgovor sam uspeo naci na blogu jednog od autora:
Citat:
Ministarka Jasna Matić želela je da pokaže da sve može i drugačije, pa otuda i moj komentar da je u pitanju jedan drugačiji sajt.
Dizajn i vizuelni identitet

Kako se na kritike sajtova 90% ljudi hvata upravo za grafiku i ono što vidi, krenuću upravo od ovog, u opštem slučaju najmanje bitnog dela jednog sajta. Iako nisam preveliki fan veselih (da ne kažem vrištećih) boja na web-u, moram priznati da je ova neočekivana kolor šema zaista prijatna za oko. Nijanse plave, zelene i žute do boje kože jasno stavljaju do znanja da je na čelu ovog agilnog ministarstva ambiciozna žena sa puno ideja.

Sajt vizuelno, totalno iskače iz stereotipa jedne državne institucije i nalazi se na tankoj granici između veselog i prijatnog sa jedne i možda čak malo i neozbiljnog sa druge strane. Na ovaj po malo rizičan korak i dizajn koji predstavlja mač sa dve oštrice, odlučila se Ministarka koja se čekirala i na TweetUp-u i kojoj nove tehnologije nisu strane i za to skidam kapu. Kao što pomenuh, mnogo je bitnije ono što sajt sadrži (content is the king, je l’?) od onoga kako izgleda, a za ovaj sajt se može pričati o svemu osim da nije živ. U krajnjem slučaju, sve je stvar ukusa, pa su tako i prvi utisci na temu dizajna poprilično podeljeni.
Eto toliko o bojama i ko ih je osmislio, toliko o smernicama o vizuelnom izgledu sajtova drzavne uprave i ko ih je doneo i ko ih je pljunuo.
Toliko o narcisoidnosti jedne ministarke i njenim fotografijama na njenom sajtu. Toliko o potvrdi moje teze iznesene ranije.

Kome se ne svidja postojeca paleta boja neka saceka drugog ministra i drugu paletu boja prilagodjenu karakteru i naravi tog novog ministra.
Drugim recima ministri su tu da se sve prilagodjava i da se svi prilagodjavamo njima.
E sad, ako je to politika, kao sto mi je gore zamereno, onda se politika debelo umesala u izradu ovog sajta.
Ali ja ipak mislim da se ovde radi samo o neukusu u svakom pogledu.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku: