Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 09. 2011.   #10
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

I ja sam vise puta sto rece ivanhoe putovao avionom i niko nikada me nije u Srbiji ni pogledao sto se kaze... das pasos oni evidentiraju.
Mada nisam cuo ni da su nekoga trkeljisali. Pre neki dan su drugu iz Usa doneli u kutiji telefon sa sve celofanom i niko nije ni gledao.

Inace ovi studenti koji svakog leta idu donose boga tehnike i svi prolaze iako imaju tehniku u vrednosti od 5k i jace evra u torbi - jer bas preprodaju.
Potpisujem da carinici i znaju za to ali jednostavno tolerisu posto ipak veci deo toga je za brata, sestru, devojku itd... iliti pokloni, a ko ce sada da dokazuje da li je licno tvoje ili ne. Koliko ljudi danas imaju 2-3 licna telefona, 3 racunara/notebooka itd...

E sada ako naidjes na nekog carinika koji nema sta da radi, on moze da dokazuje i uvek ce naci za sta ce da se uvati... mada ti mozes uvek da kazes da je poklon sto je ovo otprilike:
"domaći putnici, pored predmeta ličnog prtljaga - na predmete koje unose iz inostranstva, ako nisu namenjeni preprodaji; ".

U svakom slucaju hvala na informacijama ... ako neko ima jos nesto da doda, tu smo.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat