Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 12. 2006.   #65
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Evo, da malo pojasnim.

Citat:
Originalno napisao g@rfild
Meni je ta Akcija da za jedan euro imas 1000 prikaza skupa i ne isplativa. Prvo vas sajt je prenatrpan banerima tako da se sama aktivnost bannera malo smanjuje ali nema veze. Imao sam ranije iskustvo sa vasim sajtom i nije doneo zeljene rezultate ali ok.
Slazem se da na nekim najposecenijim stranicama ima dosta reklama. Ali bas zbog toga je i prednost ove akcije. Ti ovde mozes da imas baner na stranici npr. Fudbal koja je solidno posecena i mozes da budes na stranici sa jos jednim banerom, na primer.

Za sada, ova akcija nailazi na jako dobar odjek.

To sto si napisao da je za tebe dobar CTR da imas 5000 klikova na 500 000 prikaza tj. 1% je jako dobar CTR ali je pitanje gde ces da imas takav CTR pogotovo za kampanju tog obima ako imas baner na istom mestu pa treba da racunas i na ponovne posete.

Evo i sto se tice CTR kod nas, nije nikakva tajna kao sto ni nase statistike nisu tajna. Sto se tice konkretnih CTR, smatram da svaki oglasivac koji na kraju svoje kampanje ima CTR preko 0.5% uz odgovarajucu konverziju treba da bude zadovoljan. To je ujedno i neki prosek kod dosadasnjih klijenata. Zira je dosta dugo imao kampanju sa CTR od skoro 0.8% Sad mu je kampanja pri kraju i logicno je da mu je manji CTR ali je i dalje iznad proseka (ljudi moraju da jedu ). Danas mi je jedan klijent koji i nije merio klikove preko nas nego sa svojim servisom rekao da mu je CTR negde 0.82% na sta sam rekao da je to do sada rekord ali on bas time nije zadovoljan.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 27. 12. 2006. u 20:23.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat