Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 08. 2006.   #54
McChoban
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 60
Hvala: 3
4 "Hvala" u 1 poruci
McChoban is on a distinguished road
Default

Inače, on topic, ja koristim Scite, koji je brz, zgodan, i moćan, i donedavno mi je bio glavni editor za kod (kao što se da videti, odnedavno sam odlučio da se bacim u vode IDE-a), a sad je pomoćni za brze intervencije, kao i za bilo kakvo editovanje nekog teksta.
Ima gomile opcija, mada nije nešto user-friendly za podešavanje, ali ako se još uvek zlopatite sa notepadom ili nekim takvim govnetom, pređite na Scite - pokreće se brže, ima opcija skoro k'o Ultraedit (zapravo, Scite/scintilla ima code folding od početka, a UE ga je uveo tek od zadnje verzije), i izgleda sexy - ni jedan editor nema tako elegantno urađen prikaz whitespace-a (pogotovo tab-ova), kao i jako retko viđen feature "block guides" (valjda se tako zove), iliti vertikalnih linija koje obeležavaju telo bloka na osnovu vitičastih zagrada, indentacije itd (zavisi od jezika).
Naravno, sem syntax highlightinga ima i ostale napredne stvari - autocomplete, function param insight, uparivanje zagrada, automatsko ukomentarivanje blokova, tabbed fajlove itd.
I kao što rekoh, pokreće se brže od Notepada, i može da se namesti na "f4" u Total commanderu... tako da izgovora za upotrebu Notepada, nema (osim onog "ja sam 1337 ub3rh4x0r", ali oni i ne koriste windows...)

Pre nego što sam saznao za Scite koristio sam UltraEdit, koji i dalje držim zbog makroa (kad me mrzi da smišljam regularne izraze koji bi odradili isto), ali je manje elegantan, sporiji, glomazniji... Naravno, to je primer editora koji je pun opcija, ali nema neke bitne (param insight, bez kog ne bih mogao da živim!)

To je što se tiče text editora, ali sad za projekte koristim Eclipse, mada bi mogao da se prebacim na Zend sad kad postoji rešenje za sporost.
Izgleda ću uskoro (obligatorno) koristiti i Oracle Jdeveloper, koji izgleda sasvim fino, bar kad se Jave, za koju je predviđen, tiče (naravno, koristiću ga za Javu, mada i on ima PHP plugin, samo me mrzelo da ga probavam).
McChoban je offline   Odgovorite uz citat