Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 05. 2007.   #19
Croll
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 01.09.2006
Lokacija: Temerin
Poruke: 51
Hvala: 7
7 "Hvala" u 7 poruka
Croll is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Croll
Default

Citat:
Originalno napisao Dzigilibonglica Pogledajte poruku
Sorry ljudi ako sam malo (više) smorio ovim silnim objašnjenjima šta sam sve pokušao, ali trudim se i vama da pomognem, da ne gubite bezveze vreme kao i ja.
Imam neka iskustva, pa i staru licenciranu verziju softwera "Crypto++ SDK 2007" Software Protection System. Radi razne varijante zaštite, pogledati na: http://www.sampson-multimedia.com/ , a osnova je da mora da postoji serijski broj. Serijski broj se dobija putem telefona ili NET-a.

Ako si ozbiljan sa projektom, i hoćeš da uzmeš pare, KUPI SOFTWARE i nemoj raditi drugima ono što ne želiš da rade tebi! Ako nemaš para, onda idi na neke besplatne zaštite.

Jedna od najjednostravnijih zaštita (ako se tako može zvati) je registracija korisnika i pogodnosti kod nove verzije ili on-line podaci i sl. Ponudi ljudima određene pogodnosti koje će ih motivisati da PLATE tvoj proizvod.

Zašto velike kompanije ne hvataju privatno kraden software?

Isplati im se da se što više širi i da se ljudi na njega 'navuku' a zatim to lepo naplate od firmi.

Mislim da se i tebi isplati da se tvoj CD što više širi i kopira (znači da je ljudima interesantan) a ti iskoristi da to bude verzija koja kasnije zahteva UPDATE, koja nema nekih pogodnosti i sl. Neka slobodno ljudi kopiraju i koriste, ali ako žele FULL onda će i platiti.

To je ujedno i najbolji marketing koji možeš imati.

Ne zaboravi, ljudima nećeš uzeti pare ako oni neće da ih daju!
Croll je offline