Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 04. 2008.   #11
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default



@kodi, ne nego necu da mi dva puta vrati row koji zadovoljava samo prvi LIKE, vec hocu jedan row iz prvog uslova a drugi iz drugog

@misk0, hvala na trudu al mislim da to ne resava problem ... zbog OR

@jablan, postoji n kolona i problem je sledeci:

Postoji baza sa n zapisa o nekim artiklima, svaki artikal ima svoj izvor (nesto tipa url) i kategoriju. Postoji druga tablica, kategorije, gde su detalji te kategorije i prioriteti izvora za tu kategoriju. Pod prioritetima se podrazumevaju polja gde administrator moze da zada koji izvori imaju prioritet nad ostalim izvorima, i taj broj je neogranicen (isto kao i broj izvora).

Postoji deo sistema gde admin moze da izabere koje kategorije hoce da pregleda, i koliko zapisa u svakoj kategorije moze da ima (neka bude konacan broj) prilikom tog pregleda. Na pocetku zapisa, neke kategorije, prvo treba da se pojave zapisi koji imaju prioritet, pa tek onda ostali.

Trenutno resenje je takvo, da se izabrane kategorije stave u petlju, u kojoj se za svaku kategoriju izvuku prioriteti, pa se onda za svaki prioritet izvuce (posebnim kevrijem) odredjen zapis iz tablice sa artiklima. Sto znaci da ima ukupno broj_izabranih_kategorija + broj_izabranih_kategorija * broj_prioriteta kverija, a to je mnogo i prilicno se sporo izvrsava.

Moj zadatak je da nekako smanjim broj upita ...

Jel moze sada neka ideja Tnx

Btw, srecan rodjendan

Poslednja izmena od Ivan : 16. 04. 2008. u 01:28.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat