Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 12. 2006.   #1
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default Java Script bug u FF zbog doctype-a!

Jurim neko parce koda koje bi na odredjenu selektovanu opciju iz menia ispisalo odredjen sadrzaj.. I nadjem takvo parce koda..

Kôd:
<html>
<head>
<script language="javascript">
function showhide(checkval){
var colData = "Here is my hidden text.";
if (document.layers){
document.layers['mylayer'].document.open();
document.layers['mylayer'].document.write("<form name='mylayer'>");
document.layers['mylayer'].document.write(colData);
document.layers['mylayer'].document.write("</form>");
document.layers['mylayer'].document.close();
document.layers['mylayer'].visibility=(checkval=="hide") ? 'hide' : "show";
}
else{
document.all['mylayer'].style.visibility=(checkval=="hide") ? 'hidden' :"visible";
document.all.mylayer.innerHTML = colData;
}
}
</script>
</head>
<body>
<form>
<select name="myfield" onChange="showhide(this[this.selectedIndex].text);">
<option>hide</option>
<option>show</option>
</select>
</form>
<div id='mylayer' style="position:absolute;left:10px;top:500px">&nbsp;</div>
</body>
</html>
Konkretno script mi treba za kontakt stranu za rd sajt. Poenta je da imam par kontakt opcija [izrada sajta, graficki design, pitanja i sl.] za koje ce da se ispisuje drugaciji raspored polja..

Problem nastaje kada se script pokrene u FireFoxu. Licno, ovo mi se prvi put dogadja da neka stvar radi ok u Operi i I.E. a da ne radi u FF-u! Navikao sam se da Imbecil E. bude ta crna ovcica, al' eto i ovo da se dogodi..

U pocetku nisam znao u cemu je problem, bilo je malo konfuzno jer scripta radi kada napravim novu stranu sa prikazanim kodom, ali ne i kada ubacim potrebne delove u kontakt stranicu. Malo sam cistio dokument i ispostavi se da je problem 'ladno u samom tipu dokumenta.

Kôd:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
Isto je i sa [X]HTML Strict.. i svim mogucim varijantama. Script radi jedino bez doctype-a..

Stvarno svasta Neki predlozi za izmenu scripta? Ono 'innerHTML' mi izgleda sumljivo?

Poslednja izmena od flash_back : 07. 12. 2006. u 19:24.
flash_back je offline   Odgovorite uz citat