Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 08. 2006.   #54
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Da se vratim na ovo pitanje ...

Citat:
Krajnje jednostavno pitanje: da li bi politika uticala na vas da odbacite nešto na čemu ste radili zadnjih 6 godina?
Ja sam se bio nasao u situaciji da moram da razmislim da li cu da pomognem ili ne. Bila je 1998. ili 1999., ne secam se, i prijatelj/poslovni partner me je zamolio da pomognem kod postavljanja provajdinga, jer je oprema bila slicna na kojoj smo mi radili (ja sam tada radio kao sistem administrator). Kada sam pitao za koga ce to biti, kaze, za Marka Milosevica. Recimo da se, blago receno, nisam slagao sa tadasnjom politikom, ali ipak sam pomogao, na prijateljskoj osnovi.

Da situacija bude crnja, nakon par dana me kontaktira drugi prijatelj koji je iz Pozarevca, i koji kaze: 'e, ti imas iskustva sa Linuxom, da li znas neku rupu, da hackujemo server Marka Milosevica'. Ja mu rekao da znam root password tog servera, ali da mu ne dam, i tu se mi, blago receno, posvadjamo. Naravno, sledeci dan smo se pomirili, sve bilo ok. Ne znam sta je bilo dalje sa tim provajderom, a i ne interesuje me posebno.

Nisam siguran da bih danas postupio isto kao onda. Ne sto se tice root passworda, nego sto se tice pomaganja
marinowski je offline   Odgovorite uz citat