Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 08. 2006.   #54
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Prvo o mrvicama. One imaju dve uloge:

1. da na jednom mestu vidiš tačno gde si
2. da možeš da se vratiš na neki od viših nivoa, bez da moraš da švrljaš po dodatnim opcijama

Mislim da je to jedan jako bitan deo interfejsa i da je više od pomoći nego što smeta. Iskreno, ne vidim razlog zašto bi ikada bile izbačene iz interfejsa (uostalom, probaš pa vidiš reakcije korisnika).

--

Što se setova tabova tiče, tu stvarno nisam pametan. Naime, u aplikaciji postoje tehnički četiri odvojene celine:

1. Dashboard - mesto odakle ideš dalje, tu su tvoja zaduženja, različiti logovi, alerti. Kao što i ime kaže, kontrolna tabla koja sumira stanje i izdvaja važne stvari. Takođe je to i mesto odakle krećeš sa korišćenjem u 99% slučajeva.
2. Tvoj profil - trenutno je u pitanju samo account info, ali će uskoro biti i sekcija za kontrolisanje dozvola APIja i sinhronizacija (eksterni izvori informacija o profilu). Čisto da se zna da taj deo neće doveka biti samo acc, već da tu ima par stvari koje su prilično bitne i koje će proširiti taj deo (dobiti svoje tabove).
3. Administracija - o ovome ne treba previše trošiti reči. Svi znamo čemu služi: upravljanje klijentima, korisnicima, projektima, konfiguracija. Sve te nezanimljive sistemske stvari
4. Sam projekat - opet, ni ovde ne treba previše trošiti reči.

Sve te sekcije imaju podsekcije, alate i slično koje često isto imaju podsekcije, pomoćne alate itd. Jedini način da steknete kompletnu predstavu o tome koliko ovde ima elemenata je da ih nabrojite. Ima ih mnogo, a biće ih još više kad dođu plugini. Tada im nećeš moći odrediti tačan broj.

Mungose, ti ono reče da je ovo jednostavno? Ne kažem da je nuklerana fizika, ali ovo je definitivno jedna od najsloženijih web aplikacija na kojoj sam radio (dodaj tome i činjenicu da je radim kao sopstveni projekat tako da se stvarno dugo zadržavam na pojedinim detaljima), a stvari tek treba da postanu komplikovane.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 15. 08. 2006. u 22:40.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat