Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2009.   #9
Milos P
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Milos P
 
Datum učlanjenja: 10.10.2007
Poruke: 13
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Milos P is on a distinguished road
Default

Devet meseci sam sluzio civilno u biohemijsko-hematoloskoj labaratoriji jednog od Beogradskih domova zdravlja (nije gore ponemuti DZ u pitanju). Treceg meseca (09.2008.) mog sluzenja su dobili software koji sluzi za evidentiranje izvrsenih usluga korisniku zdravstvenog osiguranja da bi se isti troskovi naplatili od RZZO-a, taj program (MERC mislim da je verzija 1.x) je toliko ocajno uradjen da je nakon odredjenog broja unesenih pacijenata pucao da je moralo da se radi ispocetka sto je veoma iritirajuce za onog ko vrsi evidentiranje. Da ne bi bilo sve kao slag na tortu je bila nepotpuna baza korisnika RZZO-a tako da se neki pacijenti morali peske ubacivati sto je citav proces evidentiranja oduzimalo po par minuta za svakog korisnika. Naravno da se vodila i papirna evidencija.

Kao sto je Dinke u poruci rekao aparati na kome se rade analize su stvarno losi, u labaratoriji gde sam sluzio bila tri aparata koja su radila (dva hematoloska Mindray i CD i jedan biohemijski Hitachi) ne mogu da se setim da je bilo duzeg perioda od recimo 14 dana da majstor nije dolazio da neki od njih pogleda/popravi, a da ne govorim o sitnijim intervencijama koje su skoro svakog dana radile laborantkinje. Cak sam naucio i da tumacim rezultate analiza i sta koja od njih pokazuje, makar nesto pozitivno.

Tako da je moguce da je program koji je u tekstu pomenut kao krivac los, ali to nikako ne moze da posluzi odgovornim ljudima (lekarima) za eventualne greske.
__________________
info.in.rs
Milos P je offline   Odgovorite uz citat