Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2009.   #54
pkrstic
profesionalac
Qualified
 
Avatar pkrstic
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 109
Hvala: 21
11 "Hvala" u 11 poruka
pkrstic is on a distinguished road
Default

ni kod babe nema... to je prvatna agencija koja je angazovala resurse da bi ovo namestila, nije bitno koliko je ljudi angazovano i koliko je vremena utroseno, podji od sebe da moras da radis projekat za drzavu da li bi ga uradio dzabe. Bi ako bi to neko propratio odgovarajucom reklamom i pricao o tebi kao o dobrotvoru koje je eto resio da pomogne nesretni rnids. Ali posto se nigde ne spomninje da je za dz onda ga tako i tretiram. Isto moze da se smatra i za tender. Znaci lik je naplatio posao dobijen drugarskom linijom.

Do sad bi neko vec napomenuo da je radjeno za dz, od svih ovih ucesnika na forumima koji brane sajt i rnids. Ono sto mi smeta je to sto se npr na ES forumu gura prica o edukaciji korisnika, i kao to ce da podstakne babe i dede da surfuju po netu placaju racune preko neta. O tome nema ni reci na sajtu nego je sajt samo prezvakana varijanta onoga sto stoji na nic.rs.

Umesto ovoga trebalo je da se uradi nesto konkretno po pitanju priblizavanja interneta osobama koje do sad nisu znale za cega ce im.

Problem koji recimo ja vidim u mom gradu je famozna e-uprava i recimo banalno slanje izvoda iz maticne knjige rodjenih, koje bi po meni trebalo da smanji guzve na salterima, a usluga se naplacuje duplo vise. Zasto bi neko platio slanje brzom postom kad isti papir ce da stigne za jedana dan mozda vise ako se salje redovnom postom, koja kosta 10x puta manje. Ovo sto sam spomenuo je malo offtopic ali je indirektno vezano za edukaciju korisnika. Jednostavno da bi bilo vise korisnika, mora postojati i vise sadrzaja koji bi pratili, a ne da se na netu mogu naci samo kuvari i dnevne novine. Takodje i cene tih sadrzaja moraju biti nize.

PS. STELLANOVA ako ces mi ofarbas kucu u roze za dz pristajem, samo nemoj da napises da zelim sex
pkrstic je offline   Odgovorite uz citat