Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 11. 2012.   #1
357_97
novi član
Na probnom radu
 
Avatar 357_97
 
Datum učlanjenja: 06.01.2010
Poruke: 10
Hvala: 0
8 "Hvala" u 3 poruka
357_97 is on a distinguished road
Default Import baze i enkoding

Na serveru postoje tabele slicne ovoj

Kd:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `table_name` (
  `ManifestacijaId` int(11) NOT NULL,
  `SeoOpis` text NOT NULL,
  `KorisnikId` int(11) DEFAULT NULL,
  `Naziv` varchar(500) CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_general_ci DEFAULT NULL,
  `Opis` varchar(20000) DEFAULT NULL,
  `Adresa` varchar(500) DEFAULT NULL,
  `LogoId` int(11) DEFAULT NULL,
  `MestoId` int(11) DEFAULT NULL,
  `OrganizacijaId` int(11) DEFAULT NULL,
  `Premium` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
  `Active` tinyint(1) DEFAULT NULL,
  `Enabled` tinyint(1) DEFAULT '1',
  PRIMARY KEY (`ManifestacijaId`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8;
Tokom vremena tabele su punjene ali zbog toga sto konekcija iz PHP ka serveru nije bila postavljena na utf8 u bazi su se umesto nasih slova (čćđ) nalazile 'kuke'.

Uradjen je dump baze iz phpmyadmina 3.3 (dreamhost hosting), dump nisam pravio ja, i sad nikako nemogu da vratim bazu u staro stanje.

Menjao sam i character set konekcije pri importu ali to nije pomoglo. Onda sam se desetio da uradim search/replace u dumpu koji je ~30Mb i zamenim problematicne karaktere. Tu nastaje novi problem, pa pored 'kuka' koje je trebalo zameniti sa čćđ postoje i neki navodnici, malo slovo a, kao i delovi dumpa koje nemaju nikakvo znacenje pa ih nemogu vratiti u pocetno stanje. Primer poslednjeg je ispod.

Kd:
(1351, '', 3, 'Тtradicionalna izloba umetničkih i starih zanata , proizvoda domace radinosti i seoskog tuirizma', 'УД*УЖЕЊЕ УМЕТНИЧКИХ И СТА*ИХ ЗАНАТА ЛЕДИНЦИ Ф*УШКА ГО*А О*ГАНИЗУЈЕ ЈУБИЛА*НУ ИЗЛОЖБУ УМЕТНИЧКИХ И СТА*ИХ ЗАНАТА П*ОИЗВОДА ДОМАЋЕ *АДИНОСТИ И СЕОСКОГ ТУ*ИЗМА.', '', 15688, 24, 802, 0, 1, 1),
Poznat mi je Bogdanov tekst ali mi to nije pomoglo jer nikako nemogu da vratim podatke u stanje na koje bih mogao to da primenim. Razlog toga je sto sam uradio drop database ocekujuci da cu sve lako vratiti nazad. Probao sam i Bogdanov metod nakon importa nad jednom tabelom ali to nije dalo rezultata.

Nesto mi smrdi kao da dump nije dobro odradjen pa da zato nemogu da vratim nazad sve kako treba.

Svaka ideja je dobrodosla!
Priloeni thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	heroglifi.jpg
Pregleda:	914
Veličina:	5,8 KB
ID:	901  
357_97 je offline   Odgovorite uz citat