Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 03. 2007.   #1
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default Flex kao tehnologija...

Pre neki dan je neko od activeCollab korisnika preložio Flex kao moguću platformu za client deo aplikacije (nakon što se povela diskusija o tome da li bi JS trebao biti requirement, kompatibilnosti, accessibilityju i sličnim stvarčicama). Pošto sam o njemu samo slušao ranije, ali se nisam igrao sa njim hteo sam da vidim o čemu se radi.

Moram priznati da sam (na prvi pogled) i više nego impresioniran. IDE nudi desktop like način razvoja, gotovo sve je konfigurabilno (koristi se XML za definisanje layouta i CSS za stilizovanje) i sigurni ste da će nešto što napravite u njemu raditi na svim platfromama, uvek isto. Dostupne kontrole nude većinu potrebnih funkcija (date pickeri, rich editory itd), a verujem da je razvoj custom kontrola isto jednostavan.

Naravno, cela priča ima i niz mana. Ima smisla samo za aplikacije, rendering engine unutar rendering enginea nije baš pametan izbor, 65% za Flash Player 9 (koji je requirement) i nije baš zavidan procenat (FP 8 ima rasprostranjenost od oko 95%), ograničeni ste na viewport (valjda?) itd.

Da li se neko bavio ovim? Interesuju me utisci...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat