Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 07. 2007.   #63
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Prvo, zahvalio bih se Istoku jer je utrošio svoju energiju da ljudima pojasni naš fazon.

Citat:
MrSteel:
nije ni cudo sto onda lik koji je uspeo u americi, i jedan je od onih na koje se ugledate u samopouzdanoj metodi kopiranja () kaze da se ovde ocekuje samo programiranje i pritom na kraju lepo pojasnjava
budite originalni jer se to svuda prepoznaje,
Ja izuzetno cijenim originalnost, ali da bi se mogle stvarati i razvijati originalne ideje mora da postoji određeno okruženje, klima. Ili u prevodu kapital i dobar menadžment koji su polazna tačka za tako nešto. To u Americi postoji, ali u bivšoj Jugoslaviji sem svega par izuzetaka koji potvrđuju pravilo (hrvatska web.burza recimo) takve kompanije, okruženja za produkciju originalnosti u ovom momentu ne postoje. S druge strane preko Dalibora sam recimo malo upoznao rumunsku scenu, oni su za nas odavde svijet izmislili koliko ljudi ozbiljno i studiozno rade.

Nekoliko ljudi je uspjelo na globalnom nivou sa ovih prostora da se probije kao one-man-show (Made in Yu na http://38one.com/bookmarks/bookmarks), ali šta je sa firmama. Ja sam napravio Rainfall Daffinson jer bukvalno ne postoji firma u kojoj bi ja mogao iskazati svoj puni potencijal. I žellim da okupim tu ovo malo kvalitetnih ljudi sa ovih prostora i stvorim im uslove da prave velike stvari i uživaju u tome.

Prije priče o značaju ideje na kraju, u intervjuu sa Skoknom pogledaj prvo pasus Huge i Ikea. Odnosno kako je ________ account giga klijenta kao što je IKEA iz advertajzing agencije u kojoj je radio i onda otvorio svoju firmu i izgradio je preko njihovih leđa. Prije je u pitanju priča o dobrim prodajnim sposobnostima, nego o originalnim idejama

Citat:
(znajuci Dalibora cak mislim da nije naglasak uopste na tome toliko koliko se sad ovde provlaci)
Dalibor nije učestovao u pravljenju ovog interfejsa.

Citat:
oksite:
Iz iskustva, a zarad poente da se napomene da je u pitanju veliko iskustvo, klijenti gledaju samo tri stvari - portfolio, listu servisa i listu klijenata. Sve ostalo je sum, a vi ste bas puno akcenta stavili na sum.
Mene zanima samo opipljivi financijski rezultat tvog velikog iskustva. Ne liste klijenata i portfolio. Vec barem jedna stavka od ovog:

- koja kola vozis
- ako ne kola, onda da li si stan zaradio u ovom poslu
- koliko firma obrne para godisnje
- koliko ljudi zaposljava (honorarno, part ili full, svejedno)

Citat:
Ta metodologija, to je veliki promasaj, izbaciti barem te firme cije ste ideje krali. To zbunjuje i ne cini vas blizim dobijanju posla. Da ste naveli 2-3 firme u nekom drugom kontekstu pa i da prodjete.
Ja kad čitam ove tvoje postove, zaista znam da su dobronamjerni, ali podsjećaš me na Web komunjaru koja tvrdoglavo trubi po svom. Kao što je Istok pojasnio metolodogija, proces nije jednako ideje. Je na znam ako si kliknuo oupšte na te linkove za koje si se zakačio, možeš vidjeti da se radi o najobičnijim tekstovima kako određene kompanije rješavaju neke probleme. Nešto od tog eklektički koristimo u našem procesu, nešto ne.

RDA Methodology je s druge strane jedan ogromni marketiniški framework (u pravom i punom značenju rječi marketing) koji sam kreirao prvenstveno u cilju da olakšam i ubrzam prodajni proces, jer klijent detaljno dobija bukvalno po stavkama detaljni opis svakog radnog sata koji je utrošen i bukvalno zna na šta mu je otišao svaki dolar.

Citat:
Sad je ok, a sta ako neka nova ili postojeca firma iz Srbije uskoro postane partner jedne od tih 10 firmi cije ti ideje, da budem zlonameran, opet zarad poente, krades. Dakle, s kim cete vi gospodo da radite, sa nama koji smo partneri te i te sekte, ili sa onim Markom koji samo krade njihove ideje? Ovaj moguci scenario ti ni u ludilu ne treba.
Ne kontam poentu priče. Ponovo ko što pričam, meni Srbija i Balkan nisu ciljno tržište, niti su mi ikad bili. Za takve postoji Peđa Broker i firme tog profila. Bitno mi je glas o Rainfall Daffinson da se čuje na ovim prostorima prvenstveno zbog talenata sa ovih prostora koje bih volio da dovedem kod nas u Rainfall Daffinson da rade i stvaraju, čim se stvore uslovi za to.

Što se tiče "vas" kao partnera, brate mili, da ste bili sposobni dobili bi ste do sada partnerstvo s nekom od tih firmi. Mada i to vrlo teško, jer je praksa 90% tih sa spiska da nemaju koliko znam, barem javno objavljene, strateške partnere. Pogotovo ne u 3rd World Banana Republikama.

Citat:
Drugo, i vidim da o tome nije bilo reci, jeste cinjenica da svaka, ali bas svaka strana ima svoj layout. Ako to ima neke veze sa trenutnom praksom i naukom user interface design-a, molim nekog da mi odmah odgovori. Ja mislim da nema i to moze suziti podrucje delovanja vase firme.
Nema nikakve veze sa naukom, meni se sviđalo tako da svaka strana ima svoj layout izveden iz grida i napravio sam tako.

Citat:
Trece, gde to zene odlucuju o poslu? Nemojte da se zajebavamo, sto neke zene u banana drzavama vode veliku politiku, to nema veze sa vodjenjem velikog biznisa u onim drugim, normalnim drzavama. Tu zene toliko retko odlucuju da je stvarno bez veze pucati na tako mali deo trzista.
Ja lično vjerujem u horoskop i vjerujem da su žene bitne u donošenju finalnih odluka. Sad nekome je to smješno, nekome nije. Isto tako ko što ja ne vjerujem da je za poslovni uspjeh neophodno svako jutru da ustajete u 6h, iako je to teorija mnogih.

Citat:
Miloje Sekulic:
Sta je onda sajt koji nam je mungos pokazao? Korporativni sajt!
Koja mu je namena? kao sto je genijalno zakljuceno ovde, citat: "Da radi posao"!
Ako bude radio posao, tj. donosio klijente, onda je dobar ako ne bude, onda nije.
Baš to!!

Citat:
Dejan Bizinger:
Znaci, nikakvu poruku prvim pasusom za tebe nisam hteo da kazem, jer da jesam rekao bih otvoreno.
Nema problema. Primljeno k znanju. No hard feelings

LiquidBrain & novKorisnik: Hvala za info. Sacu da pogledam tu stranu opet.
mungos je offline