Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 07. 2007.   #66
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mungos Pogledajte poruku
Prvo, zahvalio bih se Istoku jer je utrošio svoju energiju da ljudima pojasni naš fazon.
Verovatno se onda slazes da sajt nije dobro uradjen kada su potrebni ljudi velike energije da velikoj vecini objasnjavaju sta je vas fazon, pored zivog sajta.

Citat:
Originalno napisao mungos Pogledajte poruku
I žellim da okupim tu ovo malo kvalitetnih ljudi sa ovih prostora i stvorim im uslove da prave velike stvari i uživaju u tome.
Ja mislim da ti zelis da okupis ono malo kvalitetnih ljudi koji iz samo njima znanih razloga hoce da rade za drugoga.


Citat:
Originalno napisao mungos Pogledajte poruku
Mene zanima samo opipljivi financijski rezultat tvog velikog iskustva. Ne liste klijenata i portfolio. Vec barem jedna stavka od ovog:

- koja kola vozis
- ako ne kola, onda da li si stan zaradio u ovom poslu
- koliko firma obrne para godisnje
- koliko ljudi zaposljava (honorarno, part ili full, svejedno)

Ja kad čitam ove tvoje postove, zaista znam da su dobronamjerni, ali podsjećaš me na Web komunjaru koja tvrdoglavo trubi po svom. Kao što je Istok pojasnio metolodogija, proces nije jednako ideje. Je na znam ako si kliknuo oupšte na te linkove za koje si se zakačio, možeš vidjeti da se radi o najobičnijim tekstovima kako određene kompanije rješavaju neke probleme. Nešto od tog eklektički koristimo u našem procesu, nešto ne.
Iako delom mogu da razumem tvoju zelju da saznas vise o mom prakticnom radu, cak si i otvoreno na ovom forumu pitao kako radim, a uvidjajuci tvoje poimanje biznisa, mislim da ti informacija o mojim finansijskim rezultatima sigurno ne bi donela mir. Tako, ostavimo to po strani, olaksaj i meni i drugima i daj mi pravo da diskutujem kao neko ko misli da ima sta da kaze na osnovu svog iskustva, znanja, i opsteg i akademskog obrazovanja, ne na osnovu finansijske uspesnosti. Da je do finansijske uspesnosti, uz dodatak da znam ko kako dise i sta misli pre nego zaspi na ovim prostorima, onda pozivam da me potpisu isto kao i Marka, sa Grand Master. Iako to i dalje ne znaci da smo u istoj kategoriji finansijske uspesnosti, naprotiv


Citat:
Originalno napisao mungos Pogledajte poruku
Što se tiče "vas" kao partnera, brate mili, da ste bili sposobni dobili bi ste do sada partnerstvo s nekom od tih firmi. Mada i to vrlo teško, jer je praksa 90% tih sa spiska da nemaju koliko znam, barem javno objavljene, strateške partnere. Pogotovo ne u 3rd World Banana Republikama.
Mislim da ti mesas grandmothers and frogs. Ne jede se sve sto leti, to valjda znas. Tako i ta partnerstva nisu cilj sama po sebi.


Vec sam konstatovao da si mlad i iskreno ti savetujem da pazljivo meris korake sopstvenog biznisa. Uz ogradu da mozda kompletno promasujem koncept, mislim da taj buzz pristup i osecaj sveprisutne zelje za brzim i kompletnim uspehom... ne znam, kao da je sve na oruk. Verujem, ako budes imao zelje da puno radis, da puno razmisljas i da imas puno srece, uspeces.
__________________
dooConsult
oksite je offline