Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 03. 2009.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Sredio sam nesto, verovatno cu uspeti da se upisem ovde u ponedeljak... mogao sam jos danas, ali ladno mi traze izvod iz maticne knjige vencanih da bi me upisali u maticnu knjigu rodjenih?!?!?! Znaci moram prvo da se vencam pa onda da se rodim?

A sada sam malo usao u problematiku, ceo sistem je blago receno katastrofalan. Opstine nisu povezane na bilo koji nacin, tako da je teoretski moguce da odem da se upisem u opstini novi beograd a da sam vec upisan recimo na savskom vencu, i oni nemaju pojma da li jesam ili nisam upisan jer mogu da pristupe podacima samo iz svoje opstine - nema centralne baze podataka.

Koji je to problem da se napravi? Izrada takvog sistema bi mogla da bude probni zadatak kada zelis da testiras nekoga za posao... to je sistem kao 2+2=4 (osim ako nije neki OOP

Inace moja zena je narucila telefonom i stigao joj je izvod na devojacko prezime a sve papire ima na novo prezime. Kada je pitala kako je to moguce kazu da im iz opstine u kojoj smo se vencali nisu poslali dopis da se promeni prezime (sto im je obaveza), a na leto ce nam biti 10 godina braka... mora da je neka fora u fazonu "koliko programera je potrebno da se promeni sijalica", tako i ovde "koliko maticara je potrebno da posalju 1 faks za 10 godina".

Edit: posto sam vec okrenuo na ovu stranu, izmenio sam i naslov teme, sklonio sam "u hrvatskoj" jer se sada odnosi i na srbiju.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 06. 03. 2009. u 21:16.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat