Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2010.   #1
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default SEO, više domena, ...

Nisam preterano vešt sa SEO. Zanimam se tek skoro godinu dana sa tim pa imam nekoliko pitanja ako je neko voljan da mi pomogne, da neke savete. Već sam pročitao sve teme vezane za SEO, domene ovde i na drugim mestima ali mi par stvari nije jasno.

Prvo, imam jedan sajt i više domena. Domeni su svi sastavljeni od 2-3 ključne reči za koje želim da pozicioniram sajt. Koliko sam razumeo najbezbolnije je uraditi 310 redirekciju svih domena na glavni domen da bih izbegao duplicate content. Imaju li smisla ovi dodatni domeni. Mislio sam da ću moći da prikazujem različite "landing pages" za različite domene/keywords kombinacije ali mi nije jasno kako da ovo izvedem ako sve domene redirektujem sa permanent redirekcijom na glavni domen.

Drugo, koliko je bitna validacija HTML-a za SEO? Imam flash slideshow na sajtu i lakše mi je da umesto flash-a koristim neki JavaScript slideshow nego da validiram HTML sa <embed> flash elementima.

Osim toga zanimaju me saveti u vezi backlink kampanje. Na koji način je najjeftinije, najbezbolnije i najlakše doći do nekoliko dobrih backlinova.

Još jedna stvar. Ako neko ima vremena da da neki savet bio bih zahvalan. Saveti tipa: unajmi profesionalca, plati (pa se klati) su dobrodošli ali ne pomažu mnogo. Pored toga što bi želeo da završim ovaj projekat, želeo bih i da naučim nešto.

Hvala svima koji nađu vremena za neki savet.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat