Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 09. 2007.   #13
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Inače, negde sam pročitao da oni stvarno o tome dugo razmišljaju da ga odstrane, ali mogu imati značajne posledice zbog toga što je ovaj alat postao sinonim za određivanje kredibiliteta sajta.
Realno, danas se sve svodi na trgovinu linkovima sa sajtova koji imaju visok page rank. Apsolutno se slazem da je merenje kredibiliteta iskljucivo na osnovu page ranka, u najmanju ruku, suludo. Postoji medjutim odredjeni stepen korelacije pagerank-placement. Page rank je zamisljen kao algoritam koji treba da izmeri relevantnost nekog sajta u odnosu na uzorak, ali mislim da nikako ne treba meriti kredibilitet iskljucivo na osnovu page ranka, sto je danas vrlo cest primer. Primera radi, automatizovani spammy blog, sa pagerankom PR6 tesko da upada u kategoriju kredibilnog sajta.

Sto se tice price o ukidanju pageranka, to je po meni malo verovatno. Page-Rank je nastao pre Google-a, tacnije Google je iznikao na temeljima Page-Rank algoritma. Dakle, suludo bi bilo urusiti taj temelj. Mozda ce biti modifikovan, ali odstranjen tesko. Verovatnije je da ce ukloniti Toolbar prikaz istog.
kai je offline   Odgovorite uz citat