Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 12. 2010.   #24
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

LJudi nemate pojma u kakvu se ovo komediju pretvorilo.

Danas mi isporuče knjigu, ja pogledam kad ono 49KM otkup. Momak što je donio, gleda me u oči i moli se bogovima da primim knjigu.

Ja mi objasnim da mi je rečeno 34KM i ne pristajem da primim knjigu ako je cijena 49KM. On se poklopi i ode.

Nakon toga zvoni telefon. Zove gospodin S. ubjeđuje me da ja to moram platiti, da imaju moj email gdje sam potvrdio i objašnjava kako će oni izgubiti bankarsku garanciju ako ja to ne platim što sam ja i dalje odbijao.

Obećanje da se čujemo za koji minut. Zvoni ponovo telefon, nakon toga čujem prepirku natezanje, gutanje knedli i javljaju mi se sa ponudom: 30KM i da te đavo nosi i tebe i knjigu

DEAL!

Epilog... 2 radnika su čitav dan trkala i visila na telefonu zbog moje knjige... Gledao sam večeras dnevnik da vidim oće li biti govora o tome... Ništa. Ima narod i gore brige od moje knjige.

Sutra stiže knjiga ponovo, čeka ih 60 kovanica po 0.5KM.

Pouka: Koliko god se mi zamajavali kako smo u Evropi, nismo. Mi smo hiljadama godina daleko. Carina na 99% stvari je 0% a knjige i nauku nam carine i otimaju. Na kraju mi žao gospodina S, M, E, M i gospođe A te dostavljača čije ime na žalost ne znam. Samo sam želio da mi se javi carinik i kaže TAKO I TAKO stoje stvari a ne da se cjenkaju samnom. Htio sam objašnjenje zašto mi nikada prije nije carinjena knjiga a ovaj put jeste samo zato što je stigla brzom poštom. Na moje obećanje da će ih posjetiti novinari su progutali knedlu...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat