Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 02. 2009.   #9
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Vracao sam se iz Italije pre 3 godine i nosio volan (Momo Racing, sa racunom) i ronilacko odelo preneto za prijatelja, bez racuna.

Uz to i laptop, telefone, fotoaparat i ostalu standardnu opremu koju niko nije gledao.

Cim su otvorili prtljaznik bilo je "A-HA!" ... platio sam mislim 20% carine na cenu prikazanu na racunu gde je bio popust - znaci ne onu cenu koju mozda imaju u svojim tabelama - mislim da je 20% bilo... mozda se promenilo nesto od tad. Iako je racun bio tek nesto preko 100 EUR, mislio sam da cu se provuci na onaj dozvoljeni unos, ali su ga najredovnije ocarinili.

Sve u svemu, izaslo me otprilike kao i da sam kupio kod nas, tako da sam pare to sve lako prezalio.

Sto se tice odela za koje sam posle saznao da je skuplje od volana, uzeli su da se najseljackije dozivaju "Hej, Djuro, vidi odelo, kolko to moze da kosta"... na sta su dobili odgovor da odelo nije za mene (sto je bilo tacno) i da nece dobiti ni EUR za carinu pa su me pustili, verovatno zadovoljni sto ce naplatiti volan.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat