Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 05. 2014.   #1
ludakbre
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.04.2008
Poruke: 15
Hvala: 0
40 "Hvala" u 2 poruka
ludakbre is on a distinguished road
Default Backlinks 2014 i ahrefs

Zanima me sta koristiti ove godine, tacnije, oni toolovi koji su predlozeni, neki i ne postoje, neki su postali prevazidjeni i slicno.
Ja koristim ahrefs.com i skoz mi se dopada (nekako pregledniji od opensiteexplorer.org), ali imam par pitanja vezano za njega.

1. Da li neko zna koliko je tacan (iz iskustva) i kako radi uopste?
Ovo pitam jer znam za neke backlinkove koji su dofollow, a on ih ne prikazuje mesecima... kao da ne postoje. Neki mnogo kasnije ubaceni su vidljiviji posle svega par dana....I sajt koji se ne vidi je solidno popularan, i vrlo cesto indexiran od googla.

2. Sta je googlu merodavno ? Da li ono sto se vidi u webmaster tools ili koristi nesto drugo, ili koristi i tudje baze sa linkovima.... provera na googlu sa link:site je skoro pa baskorisno, daleko bude uvek od realnog... i sad je pitanje da li on to uzima za sebe ili neke druge podatke ?

3. I opet vezano za ahrefs (mada moze i za opensiteexplorer samo se malo drugacije zove)
Koliko je vazna ili tacna ona procena. URL Rank i Ahrefs Domain Rank, odnosno PA i DA kod moz-a

p.s. da napomenem da ni moz ne vidi one backlinkove iz prvog pitanja... kao da nepostoje.... a oni prikazuju i nofollow linkove samo ti obeleze u listingu.
Da li to znaci da moram da kupim premium acc kako bih video tacne podatke ?

Hvala
ludakbre je offline   Odgovorite uz citat